Kauno tenisininkių idėja įkvėpė net Ričardą Berankį ir pasiekė Kauno klinikas

Pastarieji iššūkių metai parodė ir humanitarinės organizacijos patvirtina – lietuviai vis dažniau asmeniškai ieško progų arba jungiasi į nedidelių bendruomenių iniciatyvas, kad pagelbėtų šalia esantiems ir kenčiantiems žmonėms. LSMU ligoninės Kauno klinikų Chemoterapijos dienos stacionaras prieš didžiąsias metų šventes sulaukė dovanos – onkologinių ligų gydymui reikalingos įrangos. Ją įteikė neseniai susikūręs Kauno moterų mėgėjų teniso klubas. Sužinojęs apie kauniečių iniciatyvą, prie jos nedvejodamas prisijungė ir tenisininkas Ričardas Berankis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kauno klinikų Chemoterapijos dienos stacionarui kaunietės dovanojo kasdieniam gydymui, tiksliam skysčių ir vaistų įvedimui reikalingą infuzinę pompą ir chemoterapijos procedūroms skirtas adatas. Įranga nupirkta iš aukų, surinktų Kaune spalio mėnesį mėgėjų tenisininkių organizuoto turnyro ir jame įvykusio aukciono metu.

Turnyrą „Play Pink“ kaunietės paskyrė svarbiam tikslui – atkreipti dėmesį į kovą prieš vieną dažniausiai pasitaikančių moterų onkologinių ligų – krūties vėžį. Nors vienintelis moterų mėgėjų teniso klubas Lietuvoje „Tennis Ladies“ dar tik pradeda veiklą, jis jau vienija kelias dešimtis kauniečių. Ryškėja ir klubo vizija – susitinkama ne tik žaisti ir dalintis bendru pomėgiu sportui, tenisininkės stengiasi ieškoti būdų, kaip prisidėti prie šalia esančių žmonių gerovės.

Prieš pat didžiąsias metų šventes tenisininkės susitiko su Kauno klinikų generaliniu direktoriumi prof. habil. dr. Renaldu Jurkevičiumi ir Onkologijos ir hematologijos klinikos vadove prof. Elona Juozaityte. Gydymo įstaigos vadovas padėkojo ir džiaugėsi ne tik moterų iniciatyva, bet ir faktu, kad laisvalaikis gali tapti prasminga ir naudinga veikla visuomenei. Jam antrino prof. E. Juozaitytė: „Labai džiaugiamės savanoriška žmonių iniciatyva, kurios pagrindinis tikslas – nesavanaudiškai padėti kitiems.“

Šaltinis, skaitykite ČIA
 

Leidinių paieška

Specialistui

Mokslinių praktinių konferencijų ir mokslinių pranešimų vaizdo įrašai bei kiti dokumentai, svarbūs draugiją vienijančių specialistų veiklai vykdyti

Plačiau