Dr. Domas Vaitiekus apie kraujo vėžį

Kraujo vėžys – viena klastingiausių onkologinių ligų, išsivystančių kaulų čiulpuose arba limfmazgiuose ir apimančių daugybę įvairių ligos formų. Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas hematologas dr. Domas Vaitiekus sako, kad per pastarąjį dešimtmetį kraujo vėžio gydymas reikšmingai patobulėjo, todėl daugumai pacientų galima padėti įveikti šią ligą arba su liga gyventi visavertį gyvenimą. Svarbiausia – į medikus kreiptis laiku.

Kokie simptomai gali išduoti kraujo vėžį?
Kraujo vėžys apima daugybę šios ligos formų, jos visos skiriasi savo pasireiškimu, simptomais, todėl tik kraujo vėžiui specifinių būdingų simptomų nėra. Pacientams, sergantiems šiomis onkologinėmis ligomis, gali pasireikšti ilgai besitęsianti anemija, atsiradusi ne dėl geležies stokos, užsitęsęs karščiavimas, kuris nėra infekcinės kilmės. Taip pat gali pradėti kristi svoris, atsirasti bendras silpnumas, kaulų skausmai, padidėti limfmazgiai.

Kaip gydomas kraujo vėžys?
Šių klastingų onkologinių ligų gydymo būdų yra daug ir įvairių. Anksčiau pacientams, sergantiems sunkiausiomis ligos formomis, gydymas dažnai būdavo neefektyvus. Dabar net ir sudėtingiausių būklių pacientams dažniausiai galima pasiūlyti efektyvų ir individuliai pritaikytą gydymą, neapsiribojant vien chemoterapija. Pritaikius tinkamą gydymą, net ir sunkiausiomis ligos formomis sergantys pacientai turi viltį pasiekti ilgalaikes remisijas ar net visai pasveikti.  

Lietuvoje pacientams yra prieinami moderniausi ir efektyviausi kraujo vėžio gydymo metodai. Pacientai, sergantys kraujo vėžiu, gydomi taikant inovatyvius taikinių chemoterapijos vaistus, imunoterapiją, sužadinančią žmogaus imunitetą ir skatinantį patį organizmą kovoti su onkologine liga, taip pat atliekamos kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Šis gydymo metodas laikomas vienu efektyviausiu – jis viltį pasveikti suteikia ūminėmis kraujo vėžio formomis sergantiems pacientams. 
 
Šaltinis, skaitykite ČIA

Leidinių paieška

Specialistui

Mokslinių praktinių konferencijų ir mokslinių pranešimų vaizdo įrašai bei kiti dokumentai, svarbūs draugiją vienijančių specialistų veiklai vykdyti

Plačiau