Profesorė Elona Juozaitytė apie gydytojo onkologo darbą

Valstybės dienos proga LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanota prof. Elona Juozaitytė gyvenimą pašventė kovai su vėžiu, bet specialybės pasirinkimą laiko ne tiek pašaukimu, kiek sėkmingu sutapimu.

Kodėl būtent onkologija? Kas jus joje pritraukė?
- Tuos likimo vingius dažnai lemia daug atsitiktinumų. Kai studijavau, tiesiog norėjau būti gera gydytoja. Kai svarsčiau apie specialybės pasirinkimą, netikėtai sudomino tuomet nepopuliari buvusi onkologinių ligų spindulinė terapija. Nors požiūris į onkologines ligas buvo gan pesimistinis, noras pakeisti šią visuomenės nuostatą iki šiol yra variklis vedantis mane į priekį. Onkologija – ypač sparčiai plėtojama sritis, į kurią ateina personalizuotos medicinos atradimai, naujos technologinės galimybės, reikšmingos inovacijos. Ne veltui paskelbtas Europos Sąjungos Kovos su vėžiu planas, suvienijantis visas šalis, idant būtų išsaugota kuo daugiau gyvybių. Lietuva taip pat aktyviai įsijungia į kovos su vėžiu plano iniciatyvas.

Šaltinis, skaitykite ČIA

Leidinių paieška

Specialistui

Mokslinių praktinių konferencijų ir mokslinių pranešimų vaizdo įrašai bei kiti dokumentai, svarbūs draugiją vienijančių specialistų veiklai vykdyti

Plačiau